Dlaczego piłka jest odpychająca?

Wsłuchując w coraz częściej wygłaszane mocno niechętne wobec EURO 2012 opinie często zadaję sobie tytułowe pytanie. Na zaprzyjaźnionym Czadoblogu (wpis: „Kogut”) znajdujemy odpowiedź, która tam ogniskuje się na pewnym  senatorze najjaśniejszej Rzeczypospolitej i jednocześnie działaczu jednej z drużyn. W komentarzach do wpisu znalazłem link do filmu, który pokazuje atmosferę na stadionie w nieco szerszym kontekście.

I to jest prawda. W emocjonalnym uniesieniu, na stadionach, pubach czy domach zachowujemy się właśnie tak, jak dzicy ludzie, którzy zapomnieli o kulturze. Cóż z tego, że była Wielka Sobota? Obrażamy sędziów, przeciwników i nie widzimy, że także siebie. A przy tym odstraszamy ludzi patrzących na sport normalnie, bez emocji. A moja żona po moich „domowych ekscesach” mówi tylko: ja Ciebie kiedyś nagram i zobaczysz jak wyglądasz. Obym nie zobaczył się kiedyś na Youtube, jak nieszczęsny senator.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Dlaczego piłka jest odpychająca?”

  1. Każdy kto kibicuje piłce nie jest wolny od emocji. I pewnie you tube pełen byłby świadectw sportowych uniesień. Co innego jednak emocje a co innego arogancja.Bądżmy wolni od arogancji a sportowym wrażeniom dajmy upust nawet jeśli staniemy się obiektami”rodzinnych” żartów:-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: