Nie ryzykujcie – zostańcie w domu

Zdziwieni słowami Sola Campbella? Problem przemocy oraz rasizmu istnieje i od lat nic z nim nie robimy. Skąd zatem zdziwienie? Oświadczenie MSZ jest potwierdzeniem, że władze zupełnie nie zdają sobie sprawy ze skali problemu.  Wcale nie chodzi o stopień przygotowania polskiej policji do EURO, ale o wielki problem społeczny. Cytuję fragment za portalem gazeta.pl:

Jest nam niezwykle przykro, że materiał zawiera jedynie opinie jednej osoby. W materiale nie znalazły się np. wypowiedzi zagranicznych ekspertów w zakresie bezpieczeństwa. Polska policja współpracuje z zagranicznymi policjami, w tym również z brytyjską. Zabrakło także wypowiedzi brytyjskiej policji na temat bezpieczeństwa EURO 2012. Pragnę zaznaczyć, że na czas turnieju do Polski przyjadą również oficerowie łącznikowi m.in. brytyjskiej policji, którzy będą współpracowali i wymieniali się informacjami z polskimi policjantami. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i polskie służby odpowiadające za zabezpieczenie turnieju są w pełni gotowe do EURO 2012 i do zapewnia bezpieczeństwa zarówno kibicom, jaki i piłkarzom, którzy przyjadą do naszego kraju. 
Polska policja od lat przygotowywała się do zabezpieczenia turnieju EURO 2012 i w tych przygotowaniach brała pod uwagę różnie scenariusze. Mając na względzie, jak dużą imprezą sportową jest turniej EURO 2012 mogą wydarzyć się incydenty z udziałem kibiców. Polska policja bierze to pod uwagę i przygotowuje się również na takie scenariusze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: