Inne EURO-wystawy w Gdańsku

Szalone dni Mistrzostw Europy mamy w Gdansku już za sobą. Na ulicach jakoś tak za spokojnie, za szaro. Cóż, było minęło. czas na podsumowania. W ferworze przygotowań do naszej wystawy „Citius-Altius-Forius. Lokalny wymiar wielkiej idei sportu” zdążyłem tylko zarejestrować inne przedsięwzięcia wystawiennicze związane z EURO. To dwie wystawy planszowe ustawione na gdańskiej starówce.

Pierwsza, autorstwa Tomasza Wołka, finansowana przez jednego ze sponsorów reprezentacji, prezentowała dzieje polskiej piłki.

Jakość niektórych wydruków pozostawiała wiele do życzenia, jedna plansza się powtarzała ale był to fajny piłkarski akcent, zwłaszcza, że ujmował takie postaci jak Wilimowski czy Kopa.

Druga, bardziej interesująca mnie wystawa znalazła swoje miejsce na Pobrzeżu. Traktował o historii piłki nożnej w Wolnym Mieście Gdańsku. Organizatorami byli: Miasto Gdańsk, Towarzystwo Przyjaciół Gdańska, Wolne Miasto Gdańsk, mojgdansk.com.

Jak widać powyżej herby gdańskich klubów (choć także jeden – VfB Königsberg?), sporo zdjęć i tekst wprowadzający w mało znaną i zbadaną problematykę. Wystawa skromna  w formie  (szkoda że tylko polskojęzyczna) ale wpisująca się w szalony klimat piłkarskiego święta. Choć ja i tak, mocno nieskromnie, zapraszam do Ratusza na naszą wystawę – nie tylko piłkarską …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: